Likvidace, odstranění plísně

Plíseň v bezobalové prodejně je pohroma, rychlé řešení je dvojnásob žádané

Prodávám v bezobalové drogerii, kde se snažíme šetřit životní prostředí, a tak prodáváme spoustu věcí na váhu a klienti si vždy vše musí odnést ve vlastních taškách či nádobách. A nedávno jsme řešili nepříjemnou situaci, a sice že se nám tam udělala plíseň. Takže to muselo ze zdi co nejdříve zmizet, a to už jenom proto, že to vypadalo hrozně a odrazovalo to zákazníky.

Jak důkladně odstraníte a zlikvidujete plísně v interiéru, po nalezení příčiny vlhkosti, nešetřete na profesionální dezinfekci

S kolegyní jsme se snažily to vyčistit, ale moc úspěchu jsme nesklidily. Nic jsme s tím nezmohly, takže jsem si na internetu začala něco o tvorbě plísní hledat. A dozvěděla jsem se něco o vzniku plísní a o tom bych se chtěla s vámi podělit. Například že mezi jednotlivými místnostmi by neměl být teplotní rozdíl vyšší, jak 4 oC.

Když chcete mít například v ložnici teplotu krátkodobě (přes noc) nižší, je nutno mít zavřené dveře do ložnice a zabránit tak nárazovému vnikání teplého vzduchu (teplý vzduch obsahuje více vlhkosti) do ložnice. Mohlo by docházet ke kondenzaci vzdušné vlhkosti teplého vzduchu na chladném povrchu v ložnici.

Ale toto je možné opravdu krátkodobě, protože jakmile by častěji vlétal teplý vzduch po otevření dveří do ložnice, začala by se na chladných zdech hromadit zkondenzovaná vodní pára a mohla by se vám tak utvořit plíseň. Jistě, toto pravděpodobně nebyl asi náš problém, ale určitě se hodí tuto informaci znát, pokud chcete předejít plísní ve vaší domácnosti.

Takže jsme začaly hledat na internetu a našly jsme firmu A SERVIS LIPKA, která realizuje službu likvidaci plísní, na kterou byly jen kladné recenze. Nechtěla jsem se obrátit na někoho, u koho by někdo neměl dobrou zkušenost, ale tato firma měla tak dobré ohlasy, že jsme skončily s hledáním a obrátily se rovnou na ně.  Když jsme společně zjistili, že problém vlhkosti není ve stavební konstrukci, což bylo naše velké štěstí, tak firma účinně a důkladně vydezinfikovala silným prostředkem, který má potravinářský atest celý prostor a následně nanesla proti plísňový nátěr.

A od té doby máme od plísně pokoj, takže jsme byli rádi, že se to dalo takto bez problému vyřešit. Byly jsme taky moc rády, že neměli problém s tím přijít o víkendu, protože to máme zkrácenou otevírací dobu, takže jsme kvůli tomu nemusely zavírat. Na tuto firmu je skutečně spolehnutí ve všech ohledech a já ji všem vřele doporučuji.

0 odpovědi

Napiš komentář

Chceš se zapojit do diskuze?
Přidej svůj komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *