• ODSTRANĚNÍ PLÍSNÍ

    Víme, jak účinně odstranit plíseň

Plíseň nemusí být pohroma. Odstranění plísně, protiplísňový nátěr Brno

Kolik z Vás již mělo nebo má zkušenost s plísněmi v domě či bytě? Je to častý problém. Dá se říct,
že plísně trápí třetinu nemovitostí, což je každý třetí dům nebo byt. To už je poměrně častý problém, nemyslíte? Ovšem, není to nic, co by se nedalo řešit.


Vznik plísní ve stavbách je ve většině případů podmíněn přítomností vlhkosti.
Vlhnutí vnitřního povrchu stavebních konstrukcí může být způsobeno dvěma případy. V prvním případě je problém v nefunkčnosti dělících konstrukcí a v následném zatékaní z exteriéru. V druhém případě jde o vlhkost, která je způsobena kondenzováním ze vzdušné vlhkosti na vnitřním povrchu konstrukce, za určitých podmínek.

Vlhkost je produkována naprosto běžnými, každodenními činnostmi, jako je sprchování, vaření, sušení prádla, přítomnost květin a jejich zalévání a to nemluvě o vlhkosti, kterou produkujeme, my lidé.

S případem výskytu plísní se nejčastěji setkávají majitele starších nezateplených nebo špatně zateplených bytů nebo domů. Největším problémem, který přichází se zimním obdobím, je velká asymetrie teplot. Kdy vytápěcí teplota v místnostech je vyšší než vnitřní povrchová teplota stěn. Jakmile v místech tepelných mostů (např. koutů a ostění oken) klesá vnitřní povrchová teplota obvodových stěn pod hodnotu rosného bodu, vlhkost kondenzuje ve vodu a vznikají tak vlhká místa, která jsou ideální k bujení plísní.

Situace lze samozřejmě řešit a můžeme ji ovlivnit sami, tím že omezíme výskyt vlhkosti.
Ten lze omezit například vhodným větráním, zvýšenou intenzitou vytápění apod. Někdy je třeba přistoupit i ke stavebním úpravám, které se samozřejmě, v jednotlivých případech, liší.

odstranění plísní
pomoc proti plísni

Nejúčinnější je ovšem odborná pomoc

Pokud se již plíseň v budově vyskytuje je třeba odstranit příčinu jejího vzniku, odstranit přebytečnou vlhkost. Klasické přípravky nabízené na trhu, společně s mechanickým odstraněním, dokážou opětovný růst plísní pouze oddálit, nikoliv odstranit. Jsou ovšem firmy, které vám s odstraněním plísně mohou pomoci mnohem účinněji.
Jednou z takových firem je i naše firma Čištění koberců Brno Jako mezinárodní firma s dlouholetou tradicí se na tuto problematiku zaměřujeme a vyvíjíme stále nová a nová řešení problémů s výskytem plísní. Již spoustu majitelů, domů i bytů, majitelé firem a skladů prověřilo naše postupy a metody odstranění plísní. Jsou vhodné do exteriéru, ale i interiéru.

Nejprve je potřeba biologické nečistoty mechanicky odstranit. V interiéru postižená místa čistíme pomocí kartáče, plíseň omyjeme vodou a oškrábeme. Exteriéry – fasády, zbavíme všech nečistot, organických zbytků, pomocí vysokotlakého čističe.

Důležitý je jasný postup čištění, a je dobré si pamatovat, že plíseň nikdy nestíráme na sucho, jelikož by mohly být spory plísní rozneseny do okolí. Vždy je tedy třeba odstranit nečistoty po celé ploše, pouze na mokro a velmi důkladně. Aplikace ochranného a dezinfekčního nátěru se nesmí provádět na zbytky sebemenších nečistot. Když jsou plochy postižené plísní vyschlé, může se na ně aplikovat dezinfekce. Využíváme osvědčený dezinfekční přípravek SANATOP LIKVID PROFI. Aplikuje se na suchý povrch a poté se účinná látka nechá 24hodin působit.
Po odstranění všech nečistot a dezinfekci je plocha teprve připravena na nátěr LSG.

Předtím než se nanese ochranný průmyslový polymer LSG – Laget Samuraj je potřeba vyřešit, zda se bude daná fasáda či omítka sjednocovat barvou. Tato volba již je na zákazníkovi samotném. Přípravek Sanatop ve většině případů povrch sjednotí sám, ale záleží samozřejmě na daných okolnostech a stavu omítky či fasády.

LSG technologie má opravdu velmi výjimečné vlastnosti

Například, že všechny molekuly vodních par mohou z fasády unikat, zatímco molekuly vody do struktury fasády už vniknout nemohou. Tak je fasáda uzavřená a chráněná. Tomu se říká vlastnost difúzního odporu.

Nanesený nátěr LSG zamezuje nejen vlhkosti, ale také dokáže odstranit vznikající mikrobiální napadení. Do fasády nebo zdi, tak nemají možnost proniknout nečistoty jako jsou plísně, organické usazeniny a jiné spady.

Použití tohoto nátěru je navíc univerzální. Je možno jej použít na omítky, barvy, dřevo, umakart, různé druhy betonu, keramické obklady a mnohé další materiály. Díky své zdravotní nezávadnosti je možné jej použít i v zdravotnických zařízeních nebo v potravinářských provozech.

Dnes již můžeme říct, že LSG je nejúčinnějším prostředkem trvalé ochrany proti mikrobiálnímu napadení. Naše firma si tuto skutečnost samozřejmě uvědomuje, a i proto tuto unikátní technologii svým klientům nabízí. Zároveň Čištění koberců Brno garantuje životnost a účinek LSG, dle náročnosti klimatických podmínek, v intervalu 4 až 6 let. Jinak řečeno, jestli hledáte odborníka na odstranění plísní, právě jste ho našli.

přítomnost vlhkosti

Komentáře

0 odpovědi

Napiš komentář

Chceš se zapojit do diskuze?
Přidej svůj komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© Copyright - A SERVIS LIPKA, Odstranění graffiti Praha