Odstranění graffiti

Dokonalou ochranu před graffiti vandaly nabízí jen A SERVIS, Odstraňování graffiti Brno

Naše společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. Odstranění graffiti se snaží bojovat s obrovským nešvarem měst, tedy graffiti. Graffiti řešíme snad všude, na fasádách rodinných domů, bytovkách, panelákách (včetně vyšších pater domu), na firmách, stavbách veřejného prostoru, stavbám patřící pod správu města (školy, radnice…) a nebo třeba v obchodním centru. Nepřepsali jsme se. Opravdu tam má být předložka „v“ nikoliv „na“. Nedávno jsme řešili případ posprejované chodby uvnitř obchodního centra.

Vandalové jsou už tak drzí, že se nebojí ani takto riskovat a sprejují přímo v interiéru. Zmíněné nákupní centrum je celé poseté kamerami, místo, kde vandal „pracoval“ je však bohužel slepé. Takže to nemají natočené, jak vandal poškozoval tuto zeď. Jedná se o boční chodbu, kolmou na hlavní nákupní galerii, která vede k toaletám. Není tedy tolik frekventovaná. Takže se vandalovi asi povedlo vystopovat chviličku, kdy tudy zrovna nikdo nešel a tudíž ho nikdo neviděl.

S graffiti…

S graffiti bojujeme na několika úrovních, protože jen tak věříme, že můžeme něčeho dosáhnout a něco změnit. Podstatná složka je prevence, bez ní to jde jen velmi obtížně. Prevenci nabízíme jak zákazníkům, kterým sprejeři dosud nič neponičili, tak klientům, kterým jsme odstraňovali graffiti. Aby byli na případný další útok vandalů připraveni, respektive, aby to nechali na nás a my se pak o vše postarali. Jsme jediná úklidová firma v České republice, na Slovensku a nově i v Rakousku, která zajišťuje komplexní servis na odstranění graffiti.

Zásah našich pracovníků funguje tak, že se graffiti zeslabí co nejvíce a poté je potřeba místo po odstraněném spreji ještě přetřít danou fasádní barvou. Doporučujeme však zákazníkům, aby se nesnažili graffiti zamalovat ihned a neodstraňovat ho přímo. Protože pak vždy prostupují původní linie nebo obrysy sprejového nátěru. Což nepůsobí hezky. Chtěli bychom vás však upozornit, že tento zákrok je bezproblémový pouze v případě aplikace předchozího preventivního nátěru.

Jedná…

Jedná se vlastně o takový ochranný film, který zabrání „vsáknutí“ spreje až do struktury fasády, graffiti pak lze snadno odstranit (vždy se sto procentní účinností). V rámci našeho servisu nabízíme služby odstranění graffiti z nanesené antigraffiti ochranné vrstvy vždy zdarma, přičemž pak také naneseme novou vrstvu této preventivní ochrany. Co se týče technické stránky věci, tak antigraffiti nátěr je nanášen v několika vrstvách.

Počet vrstev je závislý na struktuře ošetřovaného povrchu. U hladkých ploch se obvykle nanáší 3 vrstvy, ale u strukturovaných a pórovitých povrchů je nutné nanést 6 až 12 vrstev. Aplikovat jej lze na všechny druhy ploch včetně plastů. Jediné materiály, které nesnesou antigraffiti nátěr, jsou sklo, leštěné kovy a průhledný polykarbonát. Pokud máte obavy, že by to na vámi požadované místo nanést nešlo, zkuste nám zavolat a naši pracovníci vám rádi řeknou, jak je na tom právě váš materiál.

 

0 odpovědi

Napiš komentář

Chceš se zapojit do diskuze?
Přidej svůj komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *